• 1403/03/12 - 12:40
  • - تعداد بازدید: 76
  • - تعداد بازدیدکننده: 75
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نشست هم اندیشی نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با مدیران صنایع و معادن گناباد در مجتمع آموزش عالی گناباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه گناباد، دکتر هادی محمدپور در نشست مدیران بخش اجرایی و صاحبان صنایع و معادن و همچنین مدیران دانشگاه گناباد، همکاری مؤثر دانشگاه  و صنایع در ارتقای بهره‌وری شغلی و شایستگی حرفه‌ای را مهم ارزیابی کرد و افزود؛
در اولین روزهای کاری مجلس تصمیم بر آن شد که توسعه صنایع و معادن را با مشارکت دانشگاه ها در اولویت قرار دهیم.
وی افزود: تأمین نیروی انسانی مورد نیاز صنایع و معادن، بهره بردن از تخصص و دانش اساتید دانشگاه در صنایع، همکاری با صنایع در آموزش نیروی انسانی، آمایش رشته‌های تحصیلی بر اساس نیازهای اشتغال شهرستان و تدوین سرفصل‌های کاربردی و هدفمند بر اساس نیازهای آموزشی اعلام‌شده از طرف صنایع، از اهم اهداف این نشست است.
نماینده مردم اظهار کرد: با بررسی نیازهای شغلی صنایع، فارغ‌التحصیلان دارای صلاحیت و شایستگی از طرف دانشگاه به صنعت معرفی می‌شوند، و آموزش مبتنی بر شایستگی است و بر اساس نیاز اعلام‌شده صنایع انجام می‌شود. آموزش مبتنی بر بورسیه است که با انتخاب دانشجویان برتر انجام می‌شود و دانشجویان هنگام تحصیل، از مهارت های تخصصی و حرفه ای لازم بهره مند می شوند.
دکتر محمدپور فاصله میان دانشگاه ها با صنعت را به عنوان یک چالش مهم مطرح کرد که بایستی در این زمینه تدبیر شود، چرا که از این فاصله هر دو متضرر می شوند. وی، از برنامه های ویژه در جهت جلوگیری از مهاجرت و فرار نخبگان گفت و اظهار داشت هدف ما ارتقاء جایگاه دانشگاه به عنوان دانشگاه مرجع در منطقه است. 
گفتنی است در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری‌های آموزشی، علمی و پژوهشی دانشگاه گناباد با صاحبان صنایع و معادن به امضاء رسید.
 
روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه گناباد
  • گروه خبری : حوزه ریاست
  • کد خبر : 233
کپی لینک کوتاه:

تصاویر