• 1402/12/26 - 11:24
  • - تعداد بازدید: 110
  • - تعداد بازدیدکننده: 108
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه گناباد و شهرداری گناباد به امضا رسید.

با توجه به رسالت‌های دانشگاه و لزوم ارتباط با صنعت و جامعه و همچنین در جهت گسترش مرزهای دانش و توسعه همه جانبه شهرستان گناباد و لزوم استفاده و مشارکت محققان دانشگاهی و مراکز علمی در حوزه مدیریت و بازآفرینی شهری تفاهم نامه ای بین دانشگاه گناباد و شهرداری گناباد منعقد گردید.
رئیس دانشگاه گناباد در این نشست مشترک  از تعامل و ارتباط دو مجموعه و برگزاری جلسات هم‌اندیشی و تبادل نظر اعضای هیئت علمی و شهرداری گناباد در راستای این تفاهم نامه خبر داد و بیان داشت؛
 طی کارگروه های مختلف در جهت عملیاتی کردن این تفاهم نامه به طور جدی اقدام خواهیم کرد.
 دانشگاه به صورت جدی به موضوع جامعه محوری روی آورده است و نقش دانشگاه در حل مسائل و رفع نیازها و تقاضاهایی که نهادهای مختلف و بنگاه‌های تجاری نیاز خواهند داشت ورود پیدا خواهد کرد و نیز در مسائل فرهنگی و اجتماعی که مورد تاکید وزارت علوم است  و همسو شدن دانشگاه با جامعه گام بر خواهد داشت.
 یاسر اسماعیلیان ادامه داد باعث افتخار است که همکاری متقابل با شهرداری توسعه پیدا کرده است و آمادگی داریم کمیته‌های تخصصی در حوزه های مدیریت شهری توسط اعضای هیئت علمی تشکیل تا از ظرفیت دو مجموعه شهرداری و دانشگاه استفاده موثری شود .
رئیس دانشگاه ادامه داد؛ با توجه به اعضای هیئت علمی توانمند و ارتباطات موثر با مراکز علمی پژوهشی و آموزشی که در سطح کشور وجود دارد می توانیم در جهت توسعه پایدار شهرستان اقدامات موثری را انجام دهیم. همچنین دانشگاه از ظرفیت خاص دانشجویان توانمند و علاقمند در جهت همکاری های متقابل برخوردار است.
 
صفاری رئیس شورای شهر گناباد ضمن تقدیر و تشکر از دانشگاه گناباد در خصوص پای کار بودن و تعامل با حوزه مدیریت شهری عنوان کرد؛  تمام دغدغه اعضای شهرداری و شورا برطرف نمودن مشکلات و معضلات شهری می باشد که خوشبختانه با تعاملی که با دستگاه‌های اجرایی و علی الخصوص دانشگاه گناباد داریم می‌توانیم به نتایج مثبتی برسیم.
 
شهردار گناباد در این نشست گفت؛
 مجموعه شهرداری بایستی از تمام پتانسیل‌های علمی و پژوهشی مراکز آموزش عالی استفاده نماید که یکی از مجموعه‌هایی که همیشه تعامل خوب و سازنده ای با شهرداری داشته، دانشگاه گناباد است.
مهندس مهران حسین زاده بیان داشت؛ امروز شاهد امضای تفاهم نامه ارزشمندی هستیم که حضور اساتید و دانشجویان توانمند در مجموعه مدیریت شهری می تواند به ما کمک شایسته ای نماید.
مواردی از جمله انجام طرح های مطالعاتی، تشکیل دفتر تحقیق و توسعه در دانشگاه، کارآموزی دانشجویان، مشاوره در طرح های در دست اقدام شهرداری و موارد علمی پژوهشی و آموزشی توسط اعضای هیات علمی می تواند در غالب این تفاهم کمک شایانی به رشد و پیشرفت شهرستان نماید.
مهندس حسین زاده ادامه داد مسائل مهمی از قبیل ترافیک، معماری، حمل و نقل، کارخانه ها، مسائل عمرانی و استفاده از تکنولوژی نوین، مواردی هستند که می تواند با حضور ارزشمند اعضای هیات علمی دانشگاه گناباد در آینده نزدیک با تعاملات سازنده به کمک شهرداری بیایند.
در پایان مراسم تفاهم نامه همکاری مشترک به امضای طرفین رسید.
 
 
روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه گناباد
  • گروه خبری : حوزه ریاست
  • کد خبر : 171
کپی لینک کوتاه:

تصاویر