• 1403/01/21 - 13:41
  • - تعداد بازدید: 622
  • - تعداد بازدیدکننده: 572
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

اطلاعیه سازمان امور دانشجویان در خصوص میهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی

ســـازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راســتای انجام هر چه بهتر آئین نامه و تسهیل در امر میهمانی و انتقال ضروری دانشجویان زمان ثبت­نام متقاضیان مذکور را برای سال تحصیلی 4140-1403 از طریق سامانه سجاد به آدرس https://portal.saorg.ir اعلام می نماید.

دانشگاه ­های مبدأ باید بر اساس مفاد آیین ­نامه  شماره 4/185770  مورخ 1402/02/31  درخواست دانشجو را بررسی نموده و در صورت داشتن شرایط از اول خرداد لغایت 15 تیر ماه نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت ریز نمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد از طریق سامانه ارسال نماید. سپس دانشگاه­ های مقصد حداکثر تا پایان مرداد ماه نسبت به بررسی تقاضاها اقدام و از طریق سامانه یاد شده اعلام نماید.

 

وظایف متقاضی:

دانشجو در صورت داشتن شرایط خاص مطابق آیین نامه، ضمن آگاهی از شرایط دانشگاه مبدا و مقصد بایستی با اطلاع کامل از وضعیت تحصیلی خود و شرایط ثبت­نام در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان در موعد اعلام شده (20 فروردین لغایت 31 اردیبهشت) درخواست خود را مبنی بر  نوع آن (2 نیمسال میهمانی،‌ تمدید میهمانی، میهمان دائم و انتقال) برای سال تحصیلی 4140-1403 ثبت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی، وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه یا موسسه مقصد اقدام و مستندات خود را برای تقاضای ارائه شده اسکن و ضمیمه تقاضا نماید.

تذکر: لازم به ذکر است متقاضیان جهت ثبت درخواست ابتدا بایستی در سامانه سجاد ثبت نام نمایند و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست خود را ارائه نمایند.

 

متقاضی مسئول صحت اطلاعات و اعلام واحدهای درخواستی ارائه شده در خصوص شرایط خاص و درخواست خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده تقاضا از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.

دانشگاه انتخابی حتما بایستی در شهر محل سکونت خانواده متقاضی یا حتی­الامکان در صورت نبود دانشگاه در محل مذکور، در شهرهای نزدیکتر به محل سکونت باشد تا از ترددهای غیرضروری جلوگیری شود.

متقاضیان محترم همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل در خصوص سامانه به کارشناس دانشگاه مراجعه نمایند.

 

فایل های مهم و راهنما:

آیین نامه جامع میهمانی و انتقال دانشجویان اجرا از اردیبهشت 1402

 

راهنمای دانشجویان متقاضی مهمانی و انتقالی برای ترم مهر 1403

  • گروه خبری : اخبار آموزشی,اطلاعیه های آموزشی
  • کد خبر : 180
کپی لینک کوتاه: