در راستای جشنواره نجات و ایثار و تامین خون مورد نیاز، چند تن از بسیجیان پايگاه شهید فخری زاده و دانشجویان کانون همیاران بهداشت دانشگاه گناباد با حضور در پایگاه انتقال خون شهرستان، بخشی از خون خود را به نیازمندان اهدا کردند.

 

اولین کاوش باستان شناسی دانشگاه گناباد در تپه اروک با کشف سفالی فاخر همراه بود.

تیم باستان شناسی دانشگاه گناباد پس از چند روز کاوش باستان شناسی با مجوز وزارت میراث فرهنگی، در منطقه تپه ادوک گناباد و گمانه زنی با روش های علمی به داده های مفیدی دست یافت.

در آیین رونمایی و تحویل این اثر به اداره میراث فرهنگی گناباد که در دفتر ریاست دانشگاه گناباد برگزار شد، دکتر علییی و دکتر واثق عباسی، استادان گروه باستان شناسی مجتمع که سرپرستی این کاوش را بر عهده داشتند، از تعیین عرصه و پیشنهاد حریم و ۱۲ گمانه زنی خبر دادند. در این گمانه زنی های دو هفته ای، ظرفی سفالی به قطر ۷/۵ و ارتفاع ۱۴ سانتیمتر کشف شد که وید بخش آینده ای روشن در باستان شناسی منطقه است. 

 در این آیین محمودی قوژدی، رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد، در جمع خبرنگاران با سپاس از همکاری سرپرست، مدیران و گروه باستان شناسی مجتمع، عنوان داشت که برای اولین بار در شهرستان گناباد، کاوش علمی با همکاری دانشگاه انجام پذیرفته است. وی با ابراز امیدواری که این همکاری در آینده نیز ادامه داشته باشد، ادامه داد: این سفال لعاب و نقش و نگاری خاص دارد که تخمین دقیق تر قدمت آن پس از آزمایش ها گفته خواهد شد.

دکتر زمانی، سرپرست دانشگاه بیان داشت: این دانشگاه همواره در تلاش برای رونق شهرستان گناباد است و مدیران، استادان و یاوران علمی سعی در اعتلای فرهنگ کهن شهرستان دارند.

 وی گفت: از فعالیت های پژوهشی و علمی مناسب با داشته‌های منطقه که در چارچوب تفاهم نامه و به نفع شهرستان و دانشگاه با همکاری دیگر سازمان‌ها باشد، استقبال و همراهی می‌شود.

دکتر زمانی سرپرست مجتمع آموزش عالی گناباد خطاب به اساتید باستان شناسی بیان کرد که با کمک اداره میراث فرهنگی شهرستان سند کاوش شهرستان ذیل سند توسعه شهرستان تهیه گردد.

 

 دکتر زمانی سرپرست دانشگاه گناباد در ابتدا گزارشی کوتاه از تلاش های چند ماه گذشته و وضعیت کنونی دانشگاه بیان کرد سپس خبرنگاران پرسش های خود پیرامون مجتمع را پرسیدند که سرپرست و معاونان دانشگاه یک به یک پاسخ گفتند.

 دکتر زمانی در پاسخ برای وضعیت پردیس گفت: پروژه های دانشکده علوم، مسجد، خوابگاه خواهران و آزمایشگاه مرکزی در حال تکمیل می باشند که اولویت با دانشکده علوم است، از آنجا که پردیس چاه جذبی ندارد مناقصه آن انجام شده و پیمانکار در حال اجرای پروژه است. همچنین مناقصه تکمیل خوابگاه خواهران به مبلغ بیش از ۹۰ میلیارد ریال برگزار شده است.

  وی ادامه داد به خاطر تاخیر در تکمیل دانشکده علوم در تحویل گرفتن موتورخانه از پیمانکار مشکلاتی وجود دارد که در حال حاضر مدیران مجتمع به جد پیگیر این مساله هستند افزون بر این دانشکده علوم فاقد شیرآلات و تجهیزات آی تی است که مناقصات آن انجام یا در حال انجام می باشد.

دکتر زمانی بهابادی بیان داشت اکنون همه کلاس های تربیت بدنی مجتمع به سالن فجر پردیس منتقل شده است.

 سرپرست دانشگاه همچنین گفت در هیات امنای چند روز گذشته چندین دستور کار مفید برای مجتمع مصوب شد از جمله آن به مرکز فناوری آب و قنات، تصویب آیین‌نامه گرنت پژوهشی و دانشکده علوم و فنون نیاز محور اشاره کرد. دکتر زمانی همچنین در خصوص فرایند ارتقا مجتمع به دانشگاه توضیحات مهمی ارایه دادند.

 وی در باره آیین‌نامه گرنت گفت: پیشنهاد از سوی دانشگاه گناباد بود که به علت منحصر به فرد بودن وزارت عتف آن را برای همه موسسات عضو مصوب کرد. در نشست هیات امنا مسوولان وزارت ضمن تقدیر برای این موضوع دانشگاه گناباد را پیشرو در این زمینه دانستند.

 درباره تعداد دانشجویان ورودی امسال نیز دکتر زمانی بیان نمود کاهش دانشجو پس از دوران کرونا سراسری بوده و بیشتر دانشگاه‌های کشور درگیر این موضوع بوده اند در دوران کرونا بسیاری به علت مجازی بودن کلاس ها در کنکور ثبت نام می کردند مشکل دیگر در کاهش دانشجو تغییر در قوانین کنکور است که هر ساله آسان تر می شود به طور مثال دو کنکور در سال.

 دکتر زمانی بیان کرد با وجود این مشکلات امسال ۷۰ درصد پذیرفته شدگان سازمان سنجش در ترم بهمن و مرحله تکمیل ظرفیت در دانشگاه گناباد نام نویسی کرده اند.

 دکتر زمانی برای چالش ذهنی بوجود امده پیرامون آزمون کارشناسی ارشد در گناباد بیان کرد که مدیران دانشگاه به محض اطلاع از این موضوع نامه‌نگاری و پیگیری حضوری و تلفنی را در دستور کار قرار دادند از سوی سازمان سنجش در همه پیگیری ها به این مطلب اشاره شد که متقاضیان در حوزه گناباد و اطراف اندک بوده‌اند و اختصاص حوزه به این تعداد امکان پذیر نبوده است.

وبینار علمی کاربرد مواد دوستدار محیط زیست در تولید بسته بندی نگهداری مواد غذایی با حضور خانم دکتر زهرا کنعانی راس ساعت 17 روز یکشنبه 21 اسفند 1401 از طریق لینک زیر توسط دانشگاه گیلان برگزار می‌گردد.

برای شرکت کنندگان در وبینار، گواهی حضور صادر خواهد شد.

جذب امریه سربازی در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری 

 با توجه به كاهش ذخاير خوني و مراجعه مردمي به سازمان انتقال خون در اسفند ماه از تاریخ 1401/12/13 مصادف با ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان تا پایان سال 1401جشنواره نجات و ایثار طراحی گردیده است.

به اهدا کنندگان بار نخست منتخب نیز که به جشنواره پیوسته و تصاویر خویش در حین اهدای خونشان را به شماره 09153080375 در ایتا ارسال نمایند به یمن ورود به چرخه اهدا کنندگان، هدایای یادبودی تقدیم خواهد شد.

نمایشگاه ریحانه با نگاه ویژه به حجاب و عفاف و پوشش اسلامی ایرانی، همزمان با سالروز میلاد حضرت علی اکبر ع و روز جوان، با حضور حجت‌الاسلام صادقی نسب امام جمعه. دکتر نصیری فرماندار، دکتر زمانی سرپرست و مدیران دانشگاه گناباد افتتاح شد. در این نمایشگاه الگوهای حجاب و پوشش اسلامی به نمایش،گذاشته شده است. همچنین بیش از ۲۵۰ قواره چادر در ۱۴ طرح گوناگون با قیمت کمتراز فروشگاه های دیگر برای فروش به بازدید کنندگان عرضه می شود. در بخشی دیگر از این نمایشگاه تصویر زنان خارجی که به اسلام روی آورده اند و حجاب برتر را برگزیده اند همراه با سرگذشت و زندگی نامه شان به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه که با تلاش،امور فرهنگی و شورای بانوان دانشگاه و همراهی دانشجویان در کانون های فرهنگی، بر پاشده است تا ۳ شنبه ۱۶ اسفند ماه برای بازدید همگانی از ساعت ۸ تا ۱۶ دایر خواهد بود

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند:

نام كاربري و رمز عبور براي دانشجويان ورودي بهمن 1401 دانشگاه ايجاد شد.

نام كاربري : شماره دانشجويي

رمز عبور : كد ملي بدون صفرهاي ابتدايي آن