17 اسفند 1401

نشست سرپرست دانشگاه گناباد با خبر نگاران شهرستان برگزار شد.

نوشته‌شده توسط 
(0 رای)
  کد: 1368    تعداد بازدید: 110   
این مطلب کلمه دارد.
زمان خواندن حدود دقیقه است.

 

 دکتر زمانی سرپرست دانشگاه گناباد در ابتدا گزارشی کوتاه از تلاش های چند ماه گذشته و وضعیت کنونی دانشگاه بیان کرد سپس خبرنگاران پرسش های خود پیرامون مجتمع را پرسیدند که سرپرست و معاونان دانشگاه یک به یک پاسخ گفتند.

 دکتر زمانی در پاسخ برای وضعیت پردیس گفت: پروژه های دانشکده علوم، مسجد، خوابگاه خواهران و آزمایشگاه مرکزی در حال تکمیل می باشند که اولویت با دانشکده علوم است، از آنجا که پردیس چاه جذبی ندارد مناقصه آن انجام شده و پیمانکار در حال اجرای پروژه است. همچنین مناقصه تکمیل خوابگاه خواهران به مبلغ بیش از ۹۰ میلیارد ریال برگزار شده است.

  وی ادامه داد به خاطر تاخیر در تکمیل دانشکده علوم در تحویل گرفتن موتورخانه از پیمانکار مشکلاتی وجود دارد که در حال حاضر مدیران مجتمع به جد پیگیر این مساله هستند افزون بر این دانشکده علوم فاقد شیرآلات و تجهیزات آی تی است که مناقصات آن انجام یا در حال انجام می باشد.

دکتر زمانی بهابادی بیان داشت اکنون همه کلاس های تربیت بدنی مجتمع به سالن فجر پردیس منتقل شده است.

 سرپرست دانشگاه همچنین گفت در هیات امنای چند روز گذشته چندین دستور کار مفید برای مجتمع مصوب شد از جمله آن به مرکز فناوری آب و قنات، تصویب آیین‌نامه گرنت پژوهشی و دانشکده علوم و فنون نیاز محور اشاره کرد. دکتر زمانی همچنین در خصوص فرایند ارتقا مجتمع به دانشگاه توضیحات مهمی ارایه دادند.

 وی در باره آیین‌نامه گرنت گفت: پیشنهاد از سوی دانشگاه گناباد بود که به علت منحصر به فرد بودن وزارت عتف آن را برای همه موسسات عضو مصوب کرد. در نشست هیات امنا مسوولان وزارت ضمن تقدیر برای این موضوع دانشگاه گناباد را پیشرو در این زمینه دانستند.

 درباره تعداد دانشجویان ورودی امسال نیز دکتر زمانی بیان نمود کاهش دانشجو پس از دوران کرونا سراسری بوده و بیشتر دانشگاه‌های کشور درگیر این موضوع بوده اند در دوران کرونا بسیاری به علت مجازی بودن کلاس ها در کنکور ثبت نام می کردند مشکل دیگر در کاهش دانشجو تغییر در قوانین کنکور است که هر ساله آسان تر می شود به طور مثال دو کنکور در سال.

 دکتر زمانی بیان کرد با وجود این مشکلات امسال ۷۰ درصد پذیرفته شدگان سازمان سنجش در ترم بهمن و مرحله تکمیل ظرفیت در دانشگاه گناباد نام نویسی کرده اند.

 دکتر زمانی برای چالش ذهنی بوجود امده پیرامون آزمون کارشناسی ارشد در گناباد بیان کرد که مدیران دانشگاه به محض اطلاع از این موضوع نامه‌نگاری و پیگیری حضوری و تلفنی را در دستور کار قرار دادند از سوی سازمان سنجش در همه پیگیری ها به این مطلب اشاره شد که متقاضیان در حوزه گناباد و اطراف اندک بوده‌اند و اختصاص حوزه به این تعداد امکان پذیر نبوده است.

منتشر شده در اخبار حوزه ریاست