01 بهمن 1401

بیانیه هیات رییسه مجتمع آموزش عالی گناباد در محکومیت اقدام اخیر پارلمان اروپا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیست گروههای تروریستی

نوشته‌شده توسط 
(0 رای)
  کد: 1311    تعداد بازدید: 299   
این مطلب کلمه دارد.
زمان خواندن حدود دقیقه است.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

پس از ناکامی دشمنان ملت و نظام و انقلاب در به هدف رسیدن نقشه های شوم آنها در اغتشاشات اخیر و جواب دندان شکن مردم فهیم ایران علی الخصوص زنان نجیب و فهیم به دشمنان و اقدام شجاعانه سربازان گمنام امام زمان علیه السلام در دستگیری جاسوسان انگلیسی، اینبار از روی استیصال و در یک اقدام کاملا غیر قانونی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که یک نهاد مردمی و جزء پیکره نظام است را در لیست تروریستی قرار داد.

طبق همین منشور ملل متحد، نهادها و مراکزی که در قانون اساسی یک کشور به عنوان یک نهاد رسمی و بخشی از پیکره و ساختار آن کشور شناخته می‌شوند را نمی‌توان بیرون از ساختار قانونی کشور یاد شده تلقی کرده و به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کرد. از آنجا که وظایف، ماموریت و جایگاه سپاه در اصل ۱۵۰ قانون اساسی تعریف شده هیچ کشور و نهاد بین المللی حق ندارد سپاه را یک گروه تروریستی بداند. 

پارلمان اروپا باید بداند که با این اقدام، ما میتوانیم به استناد اصل پذیرفته شده «مقابله به مثل» نظامیان کشورهای عضو اتحادیه اروپا را که به تروریست خواندن سپاه رای مثبت داده است تروریست تلقی کرده و این تبعات بسیار بدی را برای آنان خواهد داشت. 

چگونه ممکن است یک نهاد مردمی که در محرومیت زدایی، در مبارزه با کرونا، در سازندگی و مهمتر از همه در مبارزه با داعش و در امنیت نه تنها ایران بلکه امنیت بسیاری از کشورهای منطقه نقش به سزایی داشته اند یک گروه تروریستی بخوانند! نهادی که خود سردمدار مبارزه با تروریست بوده و هست.

این اقدام جاهلانه پارلمان اروپا در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را قویا محکوم کرده و از مسئولان نظام میخواهیم پاسخی مناسب و قاطع در مقابل این اقدام وقیح 

بدهند. که إن شإا... همینطور خواهد شد. 

 واعدوا لهم ما استطعتم من قوه و من رباط‌ الخیل ترهبون به عدو الله و عدوکم

منتشر شده در اخبار حوزه ریاست