اخبار دانشگاه

مقاله دکتر آرزو الهی عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه گناباد در مجله بین المللی
IEEE Transactions on Systems, Man, and Cybernetics: Systems”"
با ضریب تاثیر 13.451 به چاپ رسید.

دکتر آرزو الهی، عضو هیات علمی رشته مهندسی برق دانشگاه گناباد با همراهی دکتر علیرضا الفی(استاد تمام دانشگاه صنعتی شاهرود) و دکترحمیدرضا مدرس (استاد دانشگاه میشیگان آمریکا) موفق به چاپ مقاله ‎ ای در مجله بین المللی
“IEEE Transactions on Systems, Man, and Cybernetics: Systems”
شد.

دکتر سید مصطفی موسوی زاده رییس دانشگاه گناباد با تاکید بر این که دانشگاه ها باید درارتباط مستقیم با جامعه باشند و برای چالش های موجود منطقه ای راهکار علمی و عملی ارایه دهند و تاکید وزارت علوم بر حمایت و تشویق پژوهشگران به این مهم، گفت: در پژوهش دکتر آرزو الهی عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشکده برق وکامپیوتر دانشگاه گناباد، اجماع گروهی از وسایل نقلیه با در نظر گرفتن عیوب شبکه بررسی شد و یکی از چالش های مورد نیاز جامعه که بحث ترافیک و محیط زیست می باشد مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر موسوی زاده ضمن سپاسگزاری از این عضو هیات علمی دانشگاه گناباد از استادان و پژوهشگران خواست تا با تحقیق و پژوهش در ارتباط موثر با جامعه و صنعت، برای منطقه مفید باشند.

این پژوهش و نتایج حاصل از آن بصورت مقاله ای با عنوان :
“H∞ Consensus of Homogeneous Vehicular Platooning Systems With Packet Dropout and Communication Delay”
در مجله معتبر بین المللی
“IEEE Transactions on Systems, Man, and Cybernetics: Systems”
با ضریب تاثیر 13.451 منتشر شده و از آدرس پیوند:
https://ieeexplore.ieee.org/document/9408378
قابل دسترسی و مشاهده است.
دکتر آرزو الهی عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه گناباد در شرح این پژوهش گفت:
افزایش روزافزون تعداد وسایل نقلیه در جاده ها، ازدحام ترافیک، تصادفات جاده ای و آلودگی هوا به موانعی جهانی برای سلامت عمومی تبدیل شده است. این مسایل دولت ها، خودروسازان و محققان دانشگاهی را وادار کرده است که به سمت سیستم های حمل و نقل نسل بعدی حرکت کنند.
وی افزود: در راستای این هدف، رانندگی گروهی به عنوان یکی از رویکردهای امیدوارکننده برای افزایش ایمنی ترافیک، بهبود ظرفیت بزرگراه ها، کاهش مصرف سوخت و کاهش انتشار کربن در نظر گرفته شده است. در رانندگی گروهی، تمام وسایل نقلیه در یک خط تعیین شده و در یک رشته با سرعت مشخص حرکت می کنند.
این پژوهشگر دانشگاه گناباد ادامه داد: در مقاله مذکور اجماع گروه وسایل نقلیه با درنظرگرفتن اغتشاشات خارجی و عیب های شبکه، یعنی تاخیر ارتباطی و داده های از دست رفته، بررسی شده است.

روابط عمومی دانشگاه گناباد

نشست معاونین دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این نشست، دکتر مجتبی محمدپور معاون آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشگاه گناباد شرکت و مسائل دانشجویی این دانشگاه را مطرح نمود.

 

عضو هیات‌علمی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه گناباد موفق به چاپ مقاله ای در مجله معتبر بین‌المللی energy با ضریب تاثیر 7.147 شد. این مقاله با عنوان:
A comparative exploration of thermal, radiative :and pollutant emission characteristics of oil burner flame using palm oil biodiesel-diesel blend fuel and diesel fuel
منتشر شده و از آدرس پیوندی زیر قابل دسترسی است:
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0360544220324452


دکتر سید هادی پورحسینی عضو هیات علمی دانشکاه گناباد با اشاره به این که محدود بودن و کاهش ذخایر سوخت های فسیلی از یکسو و آلودگی زیست محیطی ناشی از احتراق این سوخت ها از سوی دیگر توجه پژوهشگران را به سوخت های تجدید پذیر و پاک تر معطوف ساخته است، پیرامون این مقاله گفت: تحقیق حاضر به مطالعه مقایسه ای اثرات استفاده از سوخت ترکیبی بیودیزل پالم- دیزل بر انتشار آلاینده ها و نرخ انتقال حرارت تابشی شعله به عنوان یکی ازمکانیزم های اصلی انتقال حرارت از آن می پردازد.
وی ادامه داد: نتایج به دست آمده نشان می دهد که ترکیب 20 درصد حجمی از سوخت بیودیزل پالم در سوخت دیزل ضمن افزایش شار انتقال حرارت تابشی شعله باعث کاهش غلظت آلاینده اکسید نیتروژن در خروجی کوره از 33 به 11 پی پی ام می شود.

روابط عمومی دانشگاه گناباد

 

مقاله دکتر وحید محمودی عضو هیات علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه گناباد در مجله بین المللی Molecular Catalysis با ضرایب تاثیر 062/5 منتشر شد.


دکتر وحید محمودی، عضو هیات علمی رشته مهندسی شیمی دانشگاه گناباد با همراهی دکتر علی احمدپور (استاد تمام دانشگاه فردوسی مشهد) موفق به چاپ مقاله ‎در نشریه علمی معتبر بین المللی Molecular Catalysis از مجموعه انتشارات زیرگروه Elsevier شد.
این مقاله با عنوان
«Oxidative desulfurization of dibenzothiophene by magnetically recoverable polyoxometalate-based nanocatalyst: Optimization by response surface methodology»
در شماره 509 مجله Molecular Catalysis منتشر شده و از آدرس پیوند زیر قابل دسترسی و مشاهده می باشد:
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S2468823121002285
دکتر محمودی که دارای مدرک دکتری تخصصی با گرایش نانوجاذب و نانوکاتالیست از اعضای هیات علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه گناباد است، در تشریح موضوع این مقاله گفت: در این پژوهش به کمک روش های مبتنی بر شیمی سبز، از یک نانوکاتالیزور مغناطیسی با ساختار هسته-پوسته برای حذف ترکيب حلقوی سولفوردار دی بنزوتیوفن از سوخت‌هاي فسيلي به عنوان يکي از منابع اصلي انتشاراکسیدهای سولفور در اتمسفر استفاده شده است. در ساختار این نانوکاتالیزور از پلی اکسومتالات {Mo132} به عنوان کاتاليزور اسيدي، اکسايش- کاهشي بهره گرفته شده است که یک ترکیب سازگار با محیط زیست محسوب می شود. برای یافتن شرایط بهینه در فرآیند، از طراحی آزمایش به روش central composite design استفاده شد و به عنوان يک نتيجه کلي، در شرايط بهينه کاتاليزور سنتز شده بازده تقريباً کاملی در حذف دی بنزوتیوفن از سوخت نشان داد. به دلیل دارا بودن خاصیت مغناطیسی، بازیابی کاتاليزور از سوخت تصفیه شده به کمک يک آهنرباي ساده قابل انجام بود و امکان استفاده مجدد از کاتاليزور بازیابی شده تا چندين مرحله وجود داشت که نشان دهنده پایداری بالای کاتالیزور در حذف ترکیبات سولفوردار از محیط آلی می باشد.

روابط عمومی دانشگاه گناباد

نشست آنلاین بررسی ابعاد از سرگیری آموزش حضوری دانشگاه گناباد با حضور شورای صنفی دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی 

 

جلسه مدیران دانشگاه و اعضای شورای صنفی دانشجویان و تشکلهای دانشگاه گناباد، با حضور ریاست، معاونت آموزشی و پژوهشی، مدیر امور دانشجویی، مسئول شورای صنفی دانشجویان و رییس دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

 

در ابتدای جلسه، مدیران دانشگاه گزارشی از تمهیدات و برنامه ریزی های انجام شده برای آموزش حضوری ارایه کردند. در ادامه، دانشجویان دغدغه ها، سوالات و ابهامات خود را مطرح نموده و پاسخ داده شد.

 

افزایش کیفیت آموزش و رفع نگرانی دانشجویان و خانواده ایشان اولویت نخست مدیران دانشگاه است.

 

روابط عمومی دانشگاه گناباد

 

طبق مصوبات و ابلاغیه های ستاد ملی کرونا و تاکید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جلسه تصمیم گیری در خصوص از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه گناباد و بررسی ابعاد مختلف حضور دانشجویان، برگزار شد.

 

به زودی جزییات تصمیمات جلسه، به صورت اطلاعیه منتشر می گردد.

روابط عمومی دانشگاه گناباد


در این جلسه وضعیت امور مختلف دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفت. از مباحث مهمی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت می توان به: بررسی دوره های فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی، تصویب آیین نامه پژوهانه، نحوه تشویق فرزندان کارکنان (دانش آموزان ممتاز)، درخواست های پرسنلی کارکنان، برخی از پرداخت های مالی پرسنلی، ساعات کاری کارکنان در ماه مبارک رمضان، مرخصی تشویقی کارکنان اشاره نمود.
روابط عمومی دانشگاه گناباد


جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه گناباد به اردوی راهیان نور رفتند.

اردوی راهیان نور بعد از دوسال توقف امسال با حضور گسترده جوانان در قالب کاروان های دانشجویی در حال برگزاریست.

دانشجویان با حضور در مناطق سال های دفاع مقدس با رشادت های آن دوران آشنا می شوند و انگیزه خدمت خالصانه شان به این مرز و بوم تقویت می شود.

روابط عمومی دانشگاه گناباد

در رایزنی دکتر موسوی زاده رییس دانشگاه گناباد و مهندس صفایی نماینده شهرستان با دکتر داداش پور رییس سازمان امور دانشجویان کشور، دستاوردهای بسیار ارزشمند بودجه ای حاصل شد.

 

در این دیدار، پس از ارایه گزارش کامل وضعیت موجود دانشگاه و بیان میزان پیشرفت پروژه های عمرانی خوابگاه و سلف سرویس پردیس، دستورات و تخصیص اعتبارات بسیار ارزشمندی در جهت تکمیل خوابگاه و تامین تجهیزات آشپزخانه صنعتی، خوابگاهی و کمک رفاهی اخذ شد.

با تخصیص و جذب این اعتبارات متفرقه، سطح کیفی و رفاهی دانشجویان دانشگاه به صورت قابل توجهی افزایش خواهد یافت‌.

چند روز قبل از این نشست دکتر رضا نصیری فرماندار گناباد طی تماس تلفنی با دکتر داداش پور مذاکرات بسیار ارزشمندی برای مطالبات دانشگاه صورت گرفت.

 

روابط عمومی دانشگاه گناباد

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری پایگاه اطلاع رسانی دولت پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور