مرکز مشاوره مجتمع

یکی از واحدهای دانشگاه که خدمات حمایتی، تخصصی ارائه می‎دهد مرکز مشاوره دانشجویی می‎باشد که از سال ۱۳۹۴ تاکنون فعالیت دارد. خدمات و فعالیت‎های این مرکز در ۵ محور مشاوره و روان درمانی، آموزشی، مددکاری اجتماعی، پژوهش، روانسنجی و آزمون‎ها متمرکز است.

محور مشاوره: یکی از محورهای اساسی فعالیت‎های مرکز، مشاوره و راهنمایی در زمینه‎های مختلف تحصیلی، شغلی، خانوادگی، ازدواج، مذهبی، اعتیاد، تغذیه و سایر زمینه‎های وابسته می باشد.

محور آموزش: برگزاری کارگاه‎های آموزشی ویژه ی دانشجویان و خانواده‎های دانشجویان با موضوعات متنوع از جمله مهارت‎های زندگی، مهارت‎های تحصیلی، مهارت‎های پیش از ازدواج، آشنایی با سبک زندگی سالم و ... برگزار می‎شود.

محور پژوهش: برگزاری طرح‎های سلامت روان(غربالگری) ویژه دانشجویان جدیدالورود و به منظور شناسایی دانشجویان در معرض آسیب‎های روانی و انجام اقدامات تعقیبی مورد نیاز و ...

 محور مددکاری: در این فعالیت پیشگیری، آگاه‎سازی، اطلاع‎رسانی، ارائه خدمات مداخله در بحران، ارائه خدمات مالی و اعزام و بستری، بازخوانی و توانمندسازی دانشجویان در معرض خطر تا رسیدن به وضعیت مطلوب و کنترل بحران انجام می‎شود.

آزمون‎ها و روانسنجی: در این مرکز انواع تست‎های شخصیت، اضطراب، افسردگی، هوش و ... با هدف اصلاح و درمان انجام می‎شود.

رسیدگی به موارد خاص: یکی دیگر از فعالیت های شایان توجه مرکز مشاوره دانشجویان در دانشگاه گناباد، بررسی وضعیت تحصیلی دانشجویان مشروطی و افت تحصیلی می‎باشد که از طرف کمیسیون موارد خاص اداره کل آموزش و نیز از طریق پی جویی از گروه‎های آموزشی شناسایی شده و پس از بررسی وضعیت بالینی، خانوادگی، روانی، عاطفی و ... تمهیدات لازم جهت ارائه خدمات فراهم می‎شود.
علاوه بر محورهای مذکور مرکز دارای فعالیت‎های برگزاری نمایشگاه پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی، مسابقات بهداشت روان، توزیع نشریه‎های پیام مشاور و توزیع پوسترهای آموزشی در کلیه واحدهای دانشگاه می‎باشد.

......................................................................................................................................

ارتباط الکترونیکی با مشاور مرکز

 پرسش و پاسخ هاي رايج دانشجويان

 1 . آيا براي استفاده از خدمات مركز مشاوره بايد مبلغي بپردازم ؟

 خير ، كليه خدمات مركز مشاوره دانشجويي خاص دانشجويان عزيز دانشگاه گناباد بوده و به طور رايگان ارائه مي‎شود.

 

2 . چگونه مي توانم مشاور را ملاقات كنم ؟

 شما با تماس تلفني با شماره 57225553  - 051  داخلی 138يا مراجعه حضوري به مركز (واقع در ساختمان غفاری)  مي‎توانيد براي مشاوره وقت گرفته و مراجعه نماييد.

 

3 . آيا جلسات مشاوره محرمانه است ؟

 بله ، مهم‎ترين اصل در مشاوره رازداري است . همه صحبت‎ها و مشكلات مراجعين با هر محتوا و مفهومي نزد مشاور محفوظ مانده و فقط در ارتباط با خود او به كار گرفته مي شود.

 

4 . آيا مركز مشاوره خدمات ديگري به جز مشاوره  به دانشجويان ارائه مي‎كند؟

 بله ، در اين مركز، علاوه بر ارائه مشاوره،  خدمات متعدد ديگري نيز ارائه مي‎گردد. از جمله : برگزاري كارگاه‎هاي  مهارت‎هاي زندگي، ارائه بروشورهاي آموزشي ويژه مسائل دانشجويان ، انجام آزمون‎هاي روانشناختي ، حل مشكلات رفاهي و اقتصادي، مشاوره تلفني ، برگزاري سمينارهاي آموزشي در ارتباط با مسائل بهداشت روان دانشجويان .

 

5 . در چه مواردي مي توان با متخصصين اين مركز به مشورت پرداخت ؟

 اين موارد بسيار متنوع‎اند كه از ميان آن‎ها مي توان عناوين زير را برشمرد :

  - اضطراب

 - افسردگي

 - كم رويي

 - عدم تمركز

- ترس‎هاي ناشناخته

- بي قراري و نگراني هاي مبهم

- اختلال در تفكر و تمركز

- سوء مصرف مواد

- بروز افكار خودكشي

- مشاوره ازدواج

- اختلالات خواب

- عدم بهره‎وري از زمان

- مشكلات حافظه

- افت تحصيلي

- مشكلات مالي و رفاهي

- انجام تست‎های روانشناختی

آلبوم تصاویر پردیس دانشگاه

مرکز مشاوره

ارتباط با مرکز مشاوره:

نشانی: گناباد- خیابان آیت‎الله غفاری- انتهای خیابان آیت‎الله غفاری-میدان سرباز- ساختمان معاونت آموزشی، پژوهشی، دانشجویی مجتمع آموزش عالی گناباد- مرکز مشاوره و سلامت روان

تلفن: 05157229802 داخلی 152

دورنگار: 57252969

رایانامه: counseling @ gonabad.ac.ir

ارتباط الکترونیکی با مشاور مرکز

اخبار و اطلاعیه های مرکز مشاوره