نشست مشترک دست اندرکاران برگزاری ششمین همایش ملی زعفران با مدیر و کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گناباد

16 تیر 1400, 5:05 ق ظ

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد جلسه مشترک با حضور ریاست، معاونین و دست اندرکاران برگزاری ششمین همایش ملی زعفران در مجتمع آموزش عالی گناباد مورخ 14 /4/ 1400 با مدیر و کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان به منظور همفکری، هم افزایی و مشارکت بخش اجرا جهت برگزاری کارگاه ها، سخنرانی های علمی و نمایشگاه جانبی این همایش برگزار شد.
 دکتر موسوی زاده رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد و رئیس همایش  ضمن تشکر از مدیریت جهاد کشاورزی گناباد، از مهمترین اهداف برگزاری ششمین همایش ملی زعفران را علاوه بر معرفی سابقه تاریخی و کیفی زعفران گناباد، رونق تولید و کارآفرینی در منطقه از طریق توجه ویژه به نوآوری ها در حوزه زعفران از طریق برگزاری استارتاپ ها و توجه ویژه به قنات و پژوهشکده قنات بیان نمود. همچنین توجه ویژه به نقش دانشگاه ها در منطقه برای حل مشکلات محلی و منطقه ای از طریق ارتباط بیشتر دانشگاه، صنعت و جامعه برای استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل‌های علمی موجود تاکید شد.
مهندس غفوری مدیر جهاد کشاورزی گناباد نیز آمادگی کامل این اداره را جهت همکاری و استفاده از ظرفیت های مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در برگزاری هر چه بهتر این همایش اعلام نمود.
دراین جلسه قرار شد از ظرفیت های حوزه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برای مشارکت و همفکری در برگزاری کارگاه های آموزشی مرتبط با زعفران، رونمایی های مختلف بخش اجرا در زمینه زعفران، معرفی توانمندی های بخش روستایی در زمینه زعفران، معرفی کشاورزان پیشرو در زمینه زعفران و تقدیر از آنان، معرفی جیاس زعفران (نظام‌های میراث کشاورزی مهم جهانی)، معرفی موزه زعفران، معرفی توانمندی های ایستگاه تحقیقات زعفران گناباد و بازدید از مزارع زعفران الگویی و ارگانیک سطح شهرستان استفاده گردد.

روابط عمومی دانشگاه گناباد

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری پایگاه اطلاع رسانی دولت پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور