" پیام تبریک رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد به مناسبت هفته دفاع مقدس"

1 مهر 1399, 8:05 ق ظ

«وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ»

«هرگز كسانى را كه درراه خدا کشته‌شده‌اند را مرده مپندارید؛ بلكه اینان زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزى داده می‌شوند.»

(سوره آل عمران آیه 169)

 فرا رسیدن سال تحصیلی جدید که مقارن با هفته دفاع مقدس می‌باشد را به‌تمامی تلاشگران عرصه‌ی علم و فرهنگ و دانش تبریک عرض می‌کنم. دفاع مقدس، واژه ای افتخار آمیز در قاموس حماسه‌های عزت‌آفرین تاریخ ایران است که خاطرات دلاوری‌های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار مانده  است.

جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، تقابل ابرقدرت‌های دنیا با ایران بود و به همین خاطر در اذهان عمومی دنیا  از آن به‌عنوان حماسه ای بزرگ یاد می شود. دفاع مقدس، سمبل استقامت یاد شده که برگرفته از قیام سیدالشهدا(ع) است.

ملت غیور ایران به تأسی از مولا و سالارشان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در تحقق شعار «هیهات منّا الذله» قدم در راه نهادند تا هرگز تسلیم ننگ و ذلّت نشده و از کیان و حیثیت اعتقادی ایران اسلامی دفاع کنند.

دوران هشت سال پر افتخار دفاع مقدس، دستاوردهای بزرگی برای ایران اسلامی به یادگار گذاشته است که از مهم‌ترین آن‌ها، دستاوردهای سیاسی، انسجام نیروهای بسیجی و مردم دلاور ایران، وحدت ملی و التزام جمعی ایرانیان به حفظ منابع و مرزها و سرمایه‌های ملی است. دفاع مقدس، درس مقاومت در مقابل قدرت های جهانی است که هیچگاه نخواهند توانست با زر و زور و تزویر، ملتی را به استثمار خود درآورند.

بی‌تردید این اراده خلل‌ناپذیر به‌عنوان یکی از افتخارات ماندگار تاریخ حماسه‌آفرین‌های ملّت ایران به ثبت خواهد رسید.

به‌پاس این دلاوری‌ها و شجاعت‌ها، بر ما واجب است؛ خون پاک شهیدان را ارج نهاده و رهرو آن دلیرمردان باشیم. همچنین، جایگاه والای خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان عزیزان را تکریم نموده و ارج نهیم.

 

دکتر سید مصطفی موسوی زاده

رئیس مجتمع آموزش عالی

و رییس کمیته روابط عمومی

دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس شهرستان گناباد

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری پایگاه اطلاع رسانی دولت پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور