رییس مجتمع آموزش عالی گناباد: دانشگاه می تواند در راستای مدرن سازی بازار و درآمدزا نمودن کسبه حرکت کند

3 بهمن 1397, 2:19 ب ظ

با حضور مسوولان اتاق اصناف  شهرستان در سازمان مرکزی مجتمع آموزش عالی جلسه ای در خصوص مشکلات بازار شهرستان و ورود دانشگاه به منظور حل مشکلات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد در این جلسه علی مقدم رییس اتاق اصناف شهرستان ضمن بر شمردن مشکلات کسبه گناباد، گفت ورود دانشگاهیان به منظور برطرف کردن این مشکلات می تواند چاره ای برای حل آن ها باشد. ایشان بر تعامل بیشتر دانشگاه و بازار تاکید کرد و افزود که برگزاری دوره هایی آموزشی می تواند به کسبه بازار کمک نماید.
علی مقدم اشاره ای به پایین آمدن ارزش بازار نمود و بیان کرد تشکیل یک اتاق فکر و برگزاری جلسات می تواند راه حل مناسبی برای رونق دهی به بازار پیدا کند.
رییس اتاق اصناف بخشی از رکود بازار را ناشی از عدم اعتماد دانست و تاکید کرد برگشت اعتماد به بازار نیاز به فرهنگ سازی دارد که دانشگاه می تواند متولی مناسبی در این زمینه نیز باشد.
رییس مجتمع آموزش عالی گناباد ضمن خوشامد گویی به حاضرین و تشکر به منظور اعتماد به بخش دانشگاهی شهرستان بیان نمود، دانشگاه در هر زمینه ای که بتواند در راستای مشکلات منطقه و شهرستان راه گشا باشد حتما یاری رسان خواهد بود.
دکتر نجاری گفت کسبه ای که هنوز راه های سنتی را در پیش گرفته اند امروز توان رقابت خود را از دست داده اند و توانایی رقابت در بازار امروز را ندارند. در این خصوص حرکت به سمت روش های نو در علم بازاریابی و فروش ضروری به نظر می رسد.
وی ادامه داد ایجاد شرایط رقابتی در بازار هم به نفع بازاریان و هم به نفع کسبه است و ابراز امیدواری نمود که مجتمع آموزش عالی گناباد بتواند در راستای مدرن سازی بازار و درآمد زا نمودن کسبه حرکت کند.
در پایان دکتر نجاری اشاره ای به ظرفیت های موجود مجتمع داشتند و بیان کردند دانشگاه به کمک خیرین می تواند مسیرهای توسعه خود را با سرعت بیشتری ادامه دهد. وی ادامه داد، ایجاد خوابگاه برای دانشجویان از مواردی است که خیرین می توانند در این خصوص یاری رسان دانشگاه باشند.

گالری تصاویر

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری پایگاه اطلاع رسانی دولت پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور