اولین کنفرانس ملی شیمی کاربردی و نانو شیمی به میزبانی مجتمع آموزش عالی گناباد برگزار می شود

16 مرداد 1397, 11:13 ق ظ

مجتمع آموزش عالی گناباد در روزهاي 23 و 24 آبان ماه سال 1397 برگزارکننده‌ی اولين کنفرانس ملی شیمی کاربردی و نانوشیمی خواهد بود. هدف از برگزاري اين کنفرانس، ارائه مقالات علمي، برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي و کاربردي و ایجاد بستری مناسب جهت تبادل نظر بين متخصصان دانشگاهي و فعالان صنعتی در اين حوزه می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد و به نقل از دکتر سید امیر حسینی سبزواری دبیر همایش های مجتمع، زمینه‌های موضوعی "اولين کنفرانس ملی شیمی کاربردی و نانوشیمی" با توجه به اهمیت بیش‌ازپیش تعامل دانشگاه و صنعت در سال حمایت از کالای ایرانی و با در نظر گرفتن نیازهای منطقه‌ای انتخاب شده است.
وی افزود در مقاله‌هاي ارائه‌شده در این کنفرانس، علاوه برداشتن نوآوري علمی توجه ویژه¬ای به پژوهش¬های کاربردی متناسب با نیازهای صنعتی ایران و تأکید بر محصولات دانش بنیان، خواهد شد و امید است با مشارکت هر چه فعال‌تر صنعتگران و پژوهشگران گامی هرچند کوچک در راستای تعالی و گسترش علوم کاربردی با توجه به نیازهای صنعتی در کشور عزیزمان ایران برداشته شود.
دکتر حسینی سبزواری زمينه‌هاي موضوعي همايش را به شرح ذیل برشمرد:
سنتز نانو مواد-کاربرد نانو فناوری در صنایع شیمیایی- الکتروشیمی صنعتی و خوردگی-شیمی و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی- تصفیه آب و پساب¬های صنعتی-شیمی آلی-شیمی ترکیبات طبیعی و معطر-شیمی صنایع غذایی- شیمی پلیمر-شیمی تجزیه-شیمی معدنی- شیمی فیزیک-شیمی سبز-فیتو شیمی-فتو شیمی-شیمی محیط زیست-انرژی نو و پیل سوختی-شیمی و صنایع دارویی-ترمودینامیک-کاتالیست و طراحی راکتور-مهندسی و کنترل فرآیند-مدلسازی و شبیه‌سازی- پدیده¬های انتقال.
دبیر همایش های مجتمع آموزش عالی گناباد، ضمن دعوت از محققین و صنعتگران خواست تا با ارائه آخرين دستاوردهاي علمی و صنعتي خود در اين کنفرانس، قدمی هرچند کوچک اما استوار در راستای توسعه¬ی علمی و صنعتی کشور بردارند.
لازم به ذکر است اطلاعات تکمیلی جهت شرکت در این کنفرانس از طریق سایت دانشگاه به آدرس www.conf.gonabad.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری پایگاه اطلاع رسانی دولت پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور