اخبار دانشگاه

 

با استقرار این سیستم در آشپزخانه می توان نقاط بحرانی را در طی آماده سازی طبخ غذا و زمان توزیع شناسایی و کنترل کرد تا آلودگی کمتر و کیفیت غذا بیشتر شود.

کارشناسان مرکز بهداشت درمان و مشاوره دانشجویی مجتمع آموزش عالی گناباد و واحد تغذیه نیز با ارایه گزارشی تصویری از فعالیت های مرکز، در این کارگاه شرکت کردند. که گزارش تصویری مرکز بهداشت مجتمع آموزش عالی گناباد در این کارگاه نمایش داده شد.

روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد

حسین زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناباد در ابتدا با برشمردن توان ظرفیت تولیدی شهرستان گناباد در زمینه تولیدات کشاورزی و دامی و اشاره به مشکلات در این مسیر گفت: استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه توام با توان اجرایی علمی و عملی مجموعه جهاد کشاورزی می تواند بسیار موثر در افزایش تولید و حل مشکلات مربوطه باشد.

موسوی زاده رییس مجتمع آموزش عالی گناباد: امیدواریم این نشست عامل بسترسازی مناسب و تعاملی برای ایجاد زمینه های همکاری دوجانبه قرار گیرد.

به منظور بهره مندی از پتانسیل های مشترک همفکری و همکاری های آموزشی، پژوهشی و اجرایی، با استفاده از کلیه منابع طرفین اعم از نیروی انسانی فنی و بانک‌های اطلاعات، این تفاهم‌نامه میان مجتمع آموزش عالی گناباد و مدیریت جهاد کشاورزی گناباد منعقد گردید.

-جذب طرح های تحقیقاتی طرفین

- ارایه سمینار، دوره های تخصصی

-کارگاه آموزشی و همایش

-همکاری های مشترک مطالعاتی

-بازدید های علمی

از جمله موارد این تفاهم نامه بود،

روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد

 

اعضای هیات علمی گروه مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مجتمع آموزش عالی گناباد موفق به تصویب و تخصیص اعتبار برای طرح "تولید روغن خوراکی و جیره دام از طریق کشت سالیکورنیا با استفاده از آبهای نامتعارف" شدند. 

این طرح در حوزه امنیت غذایی پس از بررسی در کارگروه های ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با مبلغ ۵میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تصویب شد. 

گیاه شورپسند سالیکورنیا قادر به استقرار و حصول عملکرد در شرایط خاک های بسیار شور می باشد و علاوه بر قابلیت تولید روغن خوراکی باکیفیت بالا و منابع جیره دام، دارای کاربردهای غذایی و دارویی متعدد می باشد

این گیاه ارزشمند به منظور احیا بیولوژیکی مراتع و کنترل فرسایش و بروز ریزگرد نیز بکار می رود که توسعه کشت این گونه ها و تغییر الگوی کشت در مناطق با منابع آبی نامتعارف و شور با جایگزینی گیاهان مقاوم به شوری می تواند راهبرد موثری در راستای امنیت غذایی، خودکفایی تولید، اشتغالزایی،حفاظت آب و خاک و توسعه پایدار باشد.

روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد

همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی عزیز ، رییس و جمعی از استادان، مدیران و کارکنان کارکنان مجتمع آموزش عالی گناباد با حضور در گلزار شهدای گمنام و غبار روبی این قبور مطهر، یاد و خاطر شهدای عزیز را گرامی داشتند و بار دیگر با آرمان های انقلاب تجدید پیمان کردند.

این آیین با برگزاری نماز جماعت به امامت حجت الاسلام صادقی نسب امام جمعه شهرستان گناباد در محل آرامگاه علامه محمد تقی بهلول گنابادی، آغاز شد.

روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد

   راه اندازی پردیس علم و فناوری مجتمع آموزش عالی گناباد و همکاری با پارک علم و فناوری خراسان در قالب تفاهم نامه به امضا رسید. 

با پیگیری مهندس صفایی نماینده مردم گناباد و بجستان و دکتر موسوی زاده رییس مجتمع آموزش عالی گناباد، تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری خراسان و مجتمع آموزش عالی گناباد منعقد گردید. 

امضای این تفاهم نامه، گام مهمی در جهت راه اندازی پردیس علم و فناوری مجتمع آموزش عالی گناباد و حمایت از شرکت های دانش بنیان و دانش محور است.

مزیت راه اندازی پردیس علم و فناوری مجتمع، تقویت کارآفرینی و اقتصاد محلی شهرستان، رونق اقتصاد دانش بنیان منطقه، ایجاد اشتغال برای جوانان متقاضی، امکان بهره مندی از پتانسیل های دانشگاهی در کنار فرصت های پارک علم و فناوری خواهد بود. 

روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد

در این بازدید که توسط هیات رئیسه مجتمع انجام شد، حجت الاسلام صادقی نسب، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های گناباد در پایان این بازدید ضمن تشکر از پیشرفت بسیار خوب پروژه ها گفت: الحمدالله بسیار کار ها پیشرفت داشته است.هم ساخت و ساز خیلی گسترده و هم با کیفیت مشاهده کردیم و الان هم با شدت و حدت کار می کنند که ان شاءالله به زودی زود بتوانند زمینه را برای افتتاح دانشگاه در این قسمت آماده کنند و ان شاءالله از شخصیت های بلند پایه نظام برای افتتاح این مجموعه دعوت شود.

امام جمعه گناباد ادامه داد: مردم شهرستان هم باید خوشحال باشندکه الحمد الله پروژه به خوبی پیشرفت کرده و پیشرفت میکند و امیدواریم که به زودی زود شاهد افتتاح باشیم،که دانشجویانی خوب از لحاظ علمی و عملی تربیت شود و به کشور خدمت کنند و مایه افتخار شهرستان باشند که از لحاظ تخصص و تعهد تحویل جامعه داده شود.

دکتر موسوی زاده رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد نیز بر تسریع روند آماده سازی پردیس تاکید کرد.

 

بزرگداشت اولین سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس
با موضوع: بُعد بین المللی مکتب شهید سلیمانی و اخراج امریکا از منطقه
 مهمان: دکتر فواد ایزدی
استاد روابط بین الملل دانشگاه تهران
دکتری ارتباطات جمعی دانشگاه لوئیزیانا در تاریخ 99/10/12 به صورت زنده درصفحه اینستاگرام دانشگاه برگزار گردید.

 پژوهش عبارتست از: فعالیت سازمان یافته برای حل مسئله و هفته پژوهش، فرصت مناسبی است برای بررسی دستاوردها و چالش های فراروی حوزه پژوهش و پژوهشگران کوشا در سطح کشور و بخش های تحقیقاتی، سازمان ها و نهادهای گوناگون علمی به شمار می رود. نقش و اهمیت این حوزه مهم در عرصه اندیشه، در ابعاد مختلف حیات امروز بشر بارها بررسی و تأکید گردیده؛ به ویژه با ابتکار مقام معظم رهبری در طرح نظریه جنبش نرم افزاری، ضرورت توجه به آن بیشتر تبیین و تشریح شده است.

در راستای گرامیداشت هفته پژوهش در هفته چهارم مجتمع آموزش عالی گناباد اقدام به برگزاری کارگاه های ذیل نموده است:

1-کار ضروری شکست(EWF)، مدرس دوره دکتر میمنت سادات محسن زاده

2-چیستی و چگونگی تدوین نقشه راه توسعه و تعالی ، مدرس دکتر امیر حسین اخروی

3-نظام پیشنهادات، استقرار یا نگهداشت، مدرس دکتر امیر حسین اخروی

4-مهندسی ریز ساختار، مدرس دکتر میمنت سادات محسن زاده

بسم الله الرحمن الرحیم 

پیامبراعظم(ص) می فرماید:«یکونُ قَومٌ مِن آخِرِ اُمّتی، یُعْطَونَ الأجْرَ مِثلَ ما یُعطی أوَّلُهْم، یُقاتِلونَ أهلَ الفِتْنَه، یُنْکِرونَ المُنْکَرَ؛ از میان آخر امّت من مردمی برخواهند خواست که پاداش و اجرشان مانند اجر و پاداش اولین افراد امّت خواهد بود. با فتنه‌گران می‌جنگند و با منکر و زشتی می‌ستیزند».

در تاریخ پر فراز و نشیب ایران اسلامی، همواره ایام و زمان های حساس و سرنوشت ساز متعددی وجود داشته که حضور آگاهانه، فعال و پرشور ملت ایران در این صحنه ها، حماسه های ماندگاری خلق کرده است. بی تردید ۹ دی، یادآور حماسه‌ ی پایبندی به اسلام، انقلاب و ولایت فقیه است که سراسر ایران را فرا گرفت و یکی از حماسه های ماندگار کشور عزیزمان را رقم زد. 

اینجانب، با گرامیداشت سالروز این حماسه تاریخی و انقلابی، سربلندی این نظام الهی را از خداوند متعال خواستارم.

 

دکتر سید مصطفی موسوی زاده

رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری پایگاه اطلاع رسانی دولت پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور