اخبار دانشگاه

انقلاب اسلامى که در سپیده دم 22 بهمن ماه سال 1357 در سرزمین ایران به رهبرى پیامبر گونه امام خمینى(ره) طلوع کرد و "اعجاز بزرگ قرن"را رقم زد، دستاوردهاى فراوان و بى سابقه اى را در حوزه هاى گوناگون به ارمغان آورد.

گزارش تفصیلی و خلاصه اهم دستاورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی از سال 57 تا کنون با تاکید بر عملکرد دولت محترم تدبیر و امید.(کلیک کنید)

طی دهه‌های اخیر روند تحول و پیشرفت در ساختار و فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور بسیار قابل توجه بوده است. خوشبختانه در این مسیر دانشگاه‌ها به تدریج علاوه بر وظیفه آموزش و تربیت نیروی متخصص، مباحث پژوهش و نوآوری را نیز توسعه داده‌اند. در حال حاضر نیز، با توجه به نیازها و مسائل کشور، ضروری است دانشگاه‌ها به صورت گسترده‌تر در پاسخگویی به نیازهای کشور نقش ایفا نمایند و در جهت اهداف دانشگاه کارآفرین گام بردارند.. مسلماً این هدف مستلزم روش‌ها و الگوهای جدید بوده و باید بتوان این هدف را به درستی معرفی و با روش‌های تشویقی مناسب به اجرا گذاشت. بر این اساس در سال جاری اعضای هیئت علمی فعال در حوزه ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه‌ها  از سوی دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم معرفی  گردیدند.

دکتر محمد بهزاد امیری عضو هیات علمی گروه کشاورزی مجتمع آموزش عالی گناباد  با دست آورد های بسیار به عنوان عضو برتر درهمکاری با ارتباط با صنعت در وزارت علوم معرفی گردید

از جمله فعالیت های ارزشمند وی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

_کشت و معرفی حدود 90 گونه گیاه دارویی و معطر در مزرعه آموزشی تحقیقاتی مجتمع آموزش عالی گناباد

_همکاري در ساخت کیت واي فاي چندمنظوره با قابلیت برنامه ریزي و مدیریت مصرف انرژي در گلخانه‌هاي هوشمند در قالب شرکت فناور هوشمندفناوران مهام اندیش فرتاك

_اجرای طرح‌هاي مربوط به بیابان زادیی در شهرستان با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد

._معرفی گیاه گاوزبان ایرانی به عنوان یک گیاه دارویی ارزشمند و مؤثر در رونق کسب و کار با انتشار 10 عنوان مقاله علمی پژوهشی

_انجام پروژه اثر حاصلخیزکننده‌هاي خاك در کشت و کار سه گونه بیابانی تاغ، آتریپلکس و قره داغ و تأثیر آن بر کنترل فرسایش مهار ریزگردهاي منطقه نوده پشنگ شهرستان گناباد

 _انجام طرح استخراج روغن و بهرهبرداري از علوفه گیاه دارویی سالیکورنیا با استفاده از آب نامتعارف کال شور گناباد

نشست خبری رییس و معاونان مجتمع آموزش عالی گناباد در ساختمان معاونت آموزشی مجتمع با خبرنگاران و روزنامه نگاران گناباد برگزار شد.

رییس مجتمع آموزش عالی گناباد: اتحاد، همدلی و همراهی مردم،مسیولان و رسانه ها در بحث آمایش نشان داد که پیشرفت مجتمع آموزش عالی گناباد برای همه از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکتر موسوی زاده در نشست خبری با خبرنگاران گفت: مطالبه به حق مردم در فضایی درست و قانونی و در آرامش انجام شد و تجربه بسیار ارزشمندی بود.

 در این نشست دکتر موسوی زاده از رویدادهایی که به تازگی و حدود یک سال گذشته  در مجتمع آموزش عالی گناباد رخداده و در حال انجام است، گزارشی ارایه داد و سپس خبرنگاران با پرسش هایی، اخبار مجتمع را از طریق رسانه های خود برای مردم اطلاع رسانی کردند.

در پایان نشست خبری از رسانه ها که همیشه همراه با اهداف پیشرفت مجتمع آموزش عالی گناباد هستند با اهدا لوح، تقدیر شد.

حجت الاسلام صادقی نسب در این آیین ضمن اشاره به وضعیت شهرستان و کشور در زمان گذشته به لحاظ امکانات رفاهی و معیشتی و همچنین جایگاه دینی مردم و حکومت، به دستاوردها و پیشرفت های بدست آمده در سال های بعد از انقلاب که به برکت خون شهدا حاصل شده، اشاره کرد.

امام جمعه گناباد همه گیری و در دسترس بودن آموزش عالی برای همگان را از موهبت های انقلاب دانست و از تلاش برای پیشرفت های انجام شده در مجتمع آموزش عالی گناباد تشکر کرد.

پخش تصاویر دیدار رییس مجتمع و مسیول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و جمعی از همکاران مجتمع با خانواده شهید، از جمله بخش های این آیین بود.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه، مسیولان دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و فرمانده بسیج دانشجویی گناباد از پیشرفت ها و زیرساخت‌های پردیس مجتمع آموزش عالی گناباد بازدید کردند.

 در این بازدید، درخواست جهت تدفین شهدای گمنام در اِلمان (نشان سازه) پردیس مجتمع آموزش عالی گناباد که به همین منظور ساخته شده است عنوان شد و دکتر موسوی زاده رییس مجتمع آموزش عالی گناباد خواستار پیگیری این موضوع شد.

 روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد

همزمان با هفته ملی مبارزه با سرطان کارگاهی با هدف آشنایی با سومین علت مرگ و میر جهان برگزار شد.

در کارگاه آشنایی و پیشگیری ازسرطان عنوان شد:
فعالیت بدنی، تغذیه سالم و نگه داشتن وزن ایده ال از عوامل موثر در پیشگیری از سرطان می باشد
همچنین استفاده از سبزی ها و میوه ها، کاهش مصرف قند و شکر و چربی، کاهش استرس، دغدغه ی کمتر و یاد خدا می تواند در پیشگیری و حتی در صورت ابتلا در درمان موثر باشند.
 
 مرکز بهداشت درمان و مشاوره دانشجویی

معاونت‌ علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام رضا(ع)(خراسان رضوی)، فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و فرمانده بسیج دانشجویی شهرستان گناباد از پروژه پردیس مجتمع آموزش عالی گناباد بازدید کردند.

در این دیدار ضمن بازدید از فضاهای موجود و در حال ساخت، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های علمی مجتمع عنوان شد.

معاونت پژوهشی سپاه امام رضا(ع) با توجه به وجود ظرفیت های مناسب همه جانبه، آمادگی خود را جهت تاسیس مرکز رشد بسیج دانشجویی در مجتمع آموزش عالی گناباد برای حمایت از طرح های علمی دانشجویان اعلام نمود.

 محمودرضا کفاش در این بازدیدگفت: سازمان بسیج علمی با هدف جهاد علمی پیرامون فرمایش رهبری شکل گرفت و هدف ما تبدیل علم به فناوری و ثروت است. ما در عرصه علمی دنبال گفتمان‌سازی علمی، مطالبه‌گری و تولید علم مفید براساس نیاز جامعه برای حل مشکلات هستیم.

در پایان این بازدید و گفتگوهای بیان شده طرفین بر سرآغازی برای همکاری علمی مجتمع آموزش عالی گناباد و معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان خراسان رضوی تاکید نمودند.

روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد

به همت پژوهشگران و محققان مجتمع آموزش عالی گناباد:

دومین طرح دانش بنیان ملی مجتمع، در حوزه امنیت غذایی تصویب شد.

اعضای هیات علمی گروه مهندسی کشاورزی دانشگاه گناباد موفق به تصویب دومین طرح پیشنهادی خود با عنوان "احیاء بیولوژیکی و تولید علوفه و روغن خوراکی توسط کشت گیاه کوشیا با استفاده از منابع آب بسیار شور" در ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری شدند. جهت اجرای این طرح مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مصوب شده است. گفتنی است طرح پیشنهادی دیگر این گروه تحت عنوان "تولید روغن خوراکی و جیره دام از طریق کشت سالیکورنیا با استفاده از آبهای نامتعارف" با رقم اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به تصویب رسیده است. این طرح ها در زمینه تامین امنیت غذایی از طریق کشت گیاهان شورزیست با استفاده از منابع آبی بسیار شور و نامتعارف اجرا خواهد شد که می توانند نتایج ارزشمندی در راستای حفاظت آب و خاک، بهره وری تولید، افزایش خودکفایی تولید و تغییر الگوی کشت در مناطق تحت تاثیر محدودیت منابع آبی و متاثر از شوری آب و خاک داشته باشند.

روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری پایگاه اطلاع رسانی دولت پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور