اخبار دانشگاه

با پیگیری نماینده محترم شهرستانهای گناباد و بجستان، برنامه راهبردی توسعه و سرمایه گذاری شهرستان، با مشارکت اعضای هیات علمی دانشگاه گناباد و نخبگان منطقه و به پیشنهاد میز توسعه و پیشرفت دفتر نماینده تدوین می شود.

نشست همفکری تدوین برنامه راهبردی شهرستان با حضور مهندس صفایی نماینده محترم شهرستانهای گناباد و بجستان، دکتر موسوی زاده رئیس دانشگاه گناباد، جمعی از مدیران اجرایی شهرستان، اعضای میز توسعه و پیشرفت دفتر نماینده محترم و دانشگاهیان جهت تبیین ابعاد سند توسعه و استفاده از ظرفیت های موجود به میزبانی دانشگاه گناباد برگزار شد.

 نشست هم اندیشی برای تدوین برنامه راهبردی توسعه و سرمایه گذاری شهرستان به میزبانی دانشگاه گناباد با حضور مهندس صفایی نماینده مردم شهرستانهای گناباد و بجستان و جمعی از نخبگان برگزار شد.

دکتر موسوی زاده رئیس دانشگاه گناباد در ابتدای این نشست، پس از تشریح کارهای مقدماتی انجام شده در زمینه تدوین برنامه راهبردی توسعه شهرستان، ضمن تشکر از حسن اعتماد نماینده مردم گناباد و بجستان در خصوص بهره گیری از ظرفیت دانشگاه و دانشگاهیان، گفت: از اقدامات موثر دانشگاه در زمینه کارآفرینی و اشتغال دانش بنیان، تاسیس مرکز نوآوری معدن و فرآوری مواد معدنی و پردیس علم و فناوری می باشد. در این دو مرکز، پس از امضا تفاهم نامه های لازم و همکاری با پارک علم و فناوری خراسان رضوی، یونیدرو و مرکز رشد گناباد، توانایی بالایی در جهت حمایت مادی و مشاوره ای از شرکتها و ایده های دانش بنیان، ایجاد شده است. دکتر موسوی زاده نقش دانشگاه در زمینه اشتغال و کارآفرینی پیش روی شهرستان را نقشی حمایتی و مشاوره‌ای دانست.

مهندس صفایی نماینده مردم شهرستانهای گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی برای تدوین برنامه راهبردی توسعه و سرمایه‌گذاری شهرستان با تاکید بر استقبال از طرح های تحقیقاتی عملیاتی و کاربردی و نقش مهم دانشگاه و نخبگان در تنظیم سند توسعه راهبردی گفت: از ضرورت های مهم جامعه و شهرستان در جهت توسعه و تدوین برنامه راهبردی، حمایت از کسب وکارهای خرد وکلان، پیگیری جهت جذب سرمایه، تاکید بر برنامه های بلند مدت است که می‌توان با برنامه‌ریزی و انسجام بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان به نتایج مطلوب در این زمینه رسید.

روابط عمومی دانشگاه گناباد

تاسیس موزه علمی قنات

10 شهریور 1400, 10:35 ب ظ

 

دکتر سید مصطفی موسوی زاده در حاشیه جلسه امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه گناباد و اداره میراث‌ فرهنگی شهرستان: در آینده نزدیک با همکاری نهادهای مرتبط بویژه اداره میراث فرهنگی و پایگاه جهانی قنات قصبه، سازمانهای مردم نهاد و مردم فرهیخته شهرستان، موزه علمی قنات را تأسیس می نماییم.

وی افزود: پس از اخذ مجوز هیات امنای دانشگاههای خراسان رضوی برای پژوهشکده ای مرتبط با قنات، تاسیس موزه علمی قنات و پژوهش های علمی در مورد اثر فاخر قنات جهانی قصبه، از امور علمی در دستورکار دانشگاه می باشد.

 

روابط عمومی دانشگاه گناباد

جلسه کمیته اجرایی به منظور تصمیم گیری در رابطه با نحوه ارائه سخنرانی ها، مقالات، کارگاه ها و برنامه های جانبی ششمین همایش ملی زعفران و همچنین هزینه های شرکت در همایش در محل سازمان مرکزی مجتمع آموزش عالی گناباد تشکیل شد.


به منظور بررسی نوع برگزاری همایش و هزینه های آن، جلسه کمیته اجرایی ششمین همایش ملی زعفران در محل سازمان مرکزی مجتمع آموزش عالی گناباد برگزار شد. پس از نقد و بررسی جوانب مختلف و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی مقرر گردید ارائه سخنرانی ها، مقالات، کارگاه ها و نمایشگاه های جانبی این همایش بصورت غیر حضوری و در فضای مجازی انجام گیرد.

همچنین در ارتباط با هزینه های پذیرش مقالات و شرکت در همایش، مقاله اول برای دانشجو 80 هزار تومان، عضو هیات علمی 120 هزار تومان و آزاد 160 هزار تومان و مقالات بعدی به ترتیب 40، 60 و 80 هزار تومان مقرر گردید.

شرکت در همایش بصورت مجازی رایگان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد این مجتمع در روزهای چهارشنبه پنجشنبه و جمعه ۶، ۷و۸ مردادماه ۱۴۰۰ میزبان داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته بود. 

دکتر سید مصطفی موسوی زاده نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در آزمون سراسری گفت: بعد از اعلام میزبانی مجتمع آموزش عالی گناباد برای آزمون کارشناسی ارشد تمهیدات لازم برای هرچه بهتر برگزار شدن این آزمون و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی زیر نظر کارشناس بهداشت اندیشیده شد و تمام فضاها و وسایل موجود در حوزه امتحان قبل و بعد از برگزاری آزمون به طور کامل ضد عفونی شد، که رعایت تمامی دستور العمل های بهداشتی مورد تایید مرکز بهداشت مجتمع و کارشناسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوده است. 

رئیس مجتمع در ادامه گفت:این دوره مجتمع آموزش عالی گناباد در مجموع میزبان ۷۵۰ داوطلب بود که در 65 رشته به رقابت پرداختند. 

مهندس هاشمیان نظری ناظر سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه گناباد گفت :طی این چند روز برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در این دانشگاه شاهد فضای همدلی و همراهی بسیار خوب عوامل اجرایی بودم و آزمون در سلامت کامل با رعایت تمام موارد اعم از شیوه نامه های بهداشتی و آیین‌نامه‌های اجرایی کنکور برگزار شد ناظر سازمان سنجش آموزش کشور ضمن سپاس از رئیس و عوامل اجرایی دانشگاه گناباد در این آزمون ادامه داد: از آنجا که تلاش‌ها و دقت میزبانی در این حوزه مورد قبول و خوب بود امیدوارم در آینده شاهد برگزاری آزمون های مختلف در دانشگاه گناباد باشیم.

دکتر سیدمصطفی موسوی زاده رییس دانشگاه گناباد طی حکمی آقای مهندس علی باقری را به سمت سرپرست مدیریت امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه گناباد منصوب کرد.

از درگاه حضرت حق، توفيقات روز افزون برای ایشان خواهانیم.

روابط عمومی دانشگاه گناباد

دکتر سیدمصطفی موسوی زاده رییس دانشگاه گناباد طی حکمی آقای دکتر امیر حسین اخروی را به سمت سرپرست گروه نظارت و ارزیابی دانشگاه گناباد منصوب کرد.

از درگاه حضرت حق، توفيقات روز افزون برای ایشان خواهانیم.

روابط عمومی دانشگاه گناباد

دکتر سیدمصطفی موسوی زاده رییس دانشگاه گناباد طی حکمی آقای دکتر معین بهادری را به سمت مسئول راه اندازی مرکز نوآوری و تجاری سازی معدن و صنایع معدنی دانشگاه گناباد منصوب کرد.

از درگاه حضرت حق، توفيقات روز افزون برای ایشان خواهانیم.

روابط عمومی دانشگاه گناباد

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی گناباد جلسه مشترک با حضور ریاست، معاونین و دست اندرکاران برگزاری ششمین همایش ملی زعفران در مجتمع آموزش عالی گناباد مورخ 14 /4/ 1400 با مدیر و کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان به منظور همفکری، هم افزایی و مشارکت بخش اجرا جهت برگزاری کارگاه ها، سخنرانی های علمی و نمایشگاه جانبی این همایش برگزار شد.
 دکتر موسوی زاده رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد و رئیس همایش  ضمن تشکر از مدیریت جهاد کشاورزی گناباد، از مهمترین اهداف برگزاری ششمین همایش ملی زعفران را علاوه بر معرفی سابقه تاریخی و کیفی زعفران گناباد، رونق تولید و کارآفرینی در منطقه از طریق توجه ویژه به نوآوری ها در حوزه زعفران از طریق برگزاری استارتاپ ها و توجه ویژه به قنات و پژوهشکده قنات بیان نمود. همچنین توجه ویژه به نقش دانشگاه ها در منطقه برای حل مشکلات محلی و منطقه ای از طریق ارتباط بیشتر دانشگاه، صنعت و جامعه برای استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل‌های علمی موجود تاکید شد.
مهندس غفوری مدیر جهاد کشاورزی گناباد نیز آمادگی کامل این اداره را جهت همکاری و استفاده از ظرفیت های مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در برگزاری هر چه بهتر این همایش اعلام نمود.
دراین جلسه قرار شد از ظرفیت های حوزه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برای مشارکت و همفکری در برگزاری کارگاه های آموزشی مرتبط با زعفران، رونمایی های مختلف بخش اجرا در زمینه زعفران، معرفی توانمندی های بخش روستایی در زمینه زعفران، معرفی کشاورزان پیشرو در زمینه زعفران و تقدیر از آنان، معرفی جیاس زعفران (نظام‌های میراث کشاورزی مهم جهانی)، معرفی موزه زعفران، معرفی توانمندی های ایستگاه تحقیقات زعفران گناباد و بازدید از مزارع زعفران الگویی و ارگانیک سطح شهرستان استفاده گردد.

روابط عمومی دانشگاه گناباد

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری پایگاه اطلاع رسانی دولت پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور