زبان و ادبیات انگلیسی

 

دانلود چارت تحصیلی رشته زبان و ادبیات انگلیسی

دانلود سرفصل دروس رشته زبان و ادبیات انگلیسی

رابط گروه زبان و ادبیات انگلیسی: دکتر مرضیه فریور

معرفی

دوره کارشناسي زبان و ادبيات انگليسي با هدف تربيت کارشناسان مجرب در زبان انگليسي در سطح اين دوره تأسيس گرديده و دانشجويان را به صورت علمي و تخصصي با زبان انگليسي آشنا مي سازد. اين رشته، به آشنايي دانشجويان با ادبيات انگليسي مي پردازد به اين ترتيب که ادبيات انگليسي در دوره هاي مختلف ادبيات، متون ادبي، اشعار و نقد ادبي و نمايش و متون نمايشي را به دانشجويان معرفي مي کند.

بازار کار

همکاري در دانشگاه‌ها، مراکز علمي و پژوهشي و مراکز آموزش عالي به عنوان هيأت علمي از اصلي‌ترين بازار کار اين رشته محسوب مي‌گردد. همکاري با وزارت امور خارجه از ديگر فعاليت‌هاي فارغ‌التحصيلان اين رشته مي باشد.

به‌طور کلي دانشجويان اين رشته پس از اتمام تحصيل مي‌توانند در مراکز دولتي و غير دولتي و در سازمان‌ها و مؤسساتي که با کشورهاي ديگر در تعاملند به همکاري بپردازند.اگر فارغ‌التحصيلان اين رشته همزمان به ترجمه نيز علاقه‌مندند مي‌توانند به ترجمه‌ي متون ادبي، شعر، نمايشنامه، داستان و رمان نيز بپردازند.

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری پایگاه اطلاع رسانی دولت پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور